KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgträsnitt 12253028
*
nr 1225 3028
Karin Mamma Andersson
(f. 1962), Sverige
Färgträsnitt, "Nattfly". Signerad, numrerad 242/500. Löst blad, bladets mått: 45x34,5 cm
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 19:31:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 17:24:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Läs mer om Karin Mamma Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgträsnitt grafik karin mamma andersson löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47
*
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
Läs mer om Karin Mamma Andersson
nr 1225 3028
Karin Mamma Andersson
(f. 1962), Sverige
Färgträsnitt, "Nattfly". Signerad, numrerad 242/500. Löst blad, bladets mått: 45x34,5 cm
Karin Mamma Andersson, född 1962 i Luleå, svensk målare
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/12 17:24:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karin Mamma Andersson
Karin Mamma Andersson, född 1962 i LuleÃ¥, svensk mÃ¥lareLäs mer om Karin Mamma Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgträsnitt grafik karin mamma andersson löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:47



